Kolejna edycja akcji „Umiem pływać” za nami

Kilkuset młodych zawodników rywalizowało o medale oraz atrakcyjne nagrody podczas zawodów pływackich będących podsumowaniem całorocznej akcji „Umiem pływać”. Zawody dla dzieci z klas II i III szkół podstawowych odbyły się we wtorek, tj. 11 czerwca br., na Termach Maltańskich.

Projekt „Umiem pływać” wraz z corocznymi zawodami pływackimi organizuje Sekcja Współpracy ze Środowiskiem AWF Poznań oraz Fundacja na rzecz AWF w Poznaniu. Dużym wsparciem, jak co roku, okazuje się również Zakład Pływania i Ratownictwa Wodnego oraz tegoroczni studenci specjalizacji instruktorskiej z pływania pod kierunkiem dr Małgorzaty Habiery, którzy pomagają przeprowadzić zawody.

Całoroczna akcja „Umiem pływać” zakłada naukę pływania w niemal 70 szkołach podstawowych w Poznaniu. Dzięki czemu pływać uczy się nawet kilka tysięcy dzieci. Zleceniodawcą oraz fundatorem projektu jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania.