Dr Małgorzata Habiera w sztabie organizacyjnym Igrzysk Europejskich

 

Miło nam poinformować, że wykładowca Zakładu Pływania i Ratownictwa Wodnego dr Małgorzata Habiera została powołana na funkcję Menadżera zawodów pływania artystycznego podczas 3 Igrzysk Europejskich, które odbędą się w Krakowie.

Jest to największa impreza sportowa roku w Polsce. Poprzednie edycje igrzysk odbyły się w Baku (2015) oraz Mińsku (2019). Jest to impreza w swojej strukturze opierająca się na Igrzyskach Olimpijskich. W dniach 21 czerwca do 02 lipca, do Polski przyjadą najlepsi sportowcy reprezentujący 29 dyscyplin sportu. Dla jednych będą to jednocześnie Mistrzostwa Europy, dla innych również kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Wśród takich dyscyplin sportu znalazło się właśnie pływanie artystyczne, w którym za organizację całości rywalizacji odpowiedzialna będzie wykładowczyni naszej uczelni.

Dr Małgorzata Habiera w przeszłości pełniła funkcję trenera kadry narodowej pływania artystycznego, obecnie związana z Komitetem Technicznym Pływania Artystycznego przy Polskim Związku Pływackim. Na naszej uczelni prowadzi przede wszystkim teorię i metodykę pływania, zajęcia specjalistyczne oraz pływanie artystyczne, które jest przedmiotem do wyboru.